Nieuws

Bijna 100 professionals geïnspireerd tijdens Middag van de Loopbaan

15 sep 2026

Maandag 14 september stond de loopbaanontwikkeling van professionals uit Noord-Nederland centraal tijdens de Middag van de Loopbaan. Als onderdeel van de landelijke Week van de Loopbaan kwamen bijna 100 bezoekers bijeen op het Rijksontmoetingsplein in Leeuwarden voor een middag vol inspiratie, ontmoeting en persoonlijke ontwikkeling.

De middag werd geopend door Loopbaancoach Jesper Heijligers, die het belang van persoonlijke ontwikkeling en regie op je eigen loopbaan benadrukte. Vervolgens konden deelnemers kiezen uit een breed aanbod aan workshops en activiteiten, afgestemd op uiteenlopende loopbaanvragen en ontwikkelbehoeften.

Het programma bood volop inspiratie. Zo gingen deelnemers tijdens het AI Café aan de slag met de invloed van kunstmatige intelligentie op de toekomst van werk, leerden zij hoe zij wendbaar kunnen blijven in een veranderende arbeidsmarkt en kregen zij praktische tips om hun LinkedIn-profiel te versterken. Ook werd stilgestaan bij onderwerpen als strategische loopbaanontwikkeling voor 50-plussers, werk en ouderschap, netwerken, jezelf presenteren en het herkennen van talenten die verder gaan dan een functietitel.

Naast de workshops konden bezoekers persoonlijk advies krijgen van de CV-dokter, die meedacht over cv's en LinkedIn-profielen. Ook was er veel belangstelling voor de mogelijkheid om een professionele profielfoto te laten maken. Daarnaast konden deelnemers in gesprek met loopbaancoaches tijdens wandelcoachsessies.

Gedurende de middag ontstonden vele waardevolle gesprekken tussen deelnemers uit verschillende organisaties. Bezoekers wisselden ervaringen uit, deelden loopbaanvraagstukken en inspireerden elkaar met nieuwe ideeën en inzichten. Tijdens de afsluitende borrel werd deze lijn voortgezet en werd er volop genetwerkt. "De positieve energie was de hele middag voelbaar. Mensen waren nieuwsgierig, gingen actief met elkaar in gesprek en stonden open voor nieuwe ideeën. Dat is precies wat je hoopt te zien tijdens een evenement dat draait om ontwikkeling en groei”, gaf Jasper Heijligers aan na afloop.

De Middag van de Loopbaan werd georganiseerd door Samenwerking Rijk Noord, Noorderlink en Werken in Friesland. Met bijna 100 bezoekers, een gevarieerd programma en veel positieve energie kijken we terug op een zeer geslaagde bijeenkomst die deelnemers nieuwe inspiratie, praktische handvatten en nieuwe contacten heeft opgeleverd voor hun verdere loopbaanontwikkeling.

Loopbaancoaching
Voor medewerkers van organisaties die zijn aangesloten bij Werken in Friesland is er nog een extra mogelijkheid: gratis loopbaancoaching. Hiermee kunnen deelnemers ook na de Middag van de Loopbaan verder aan de slag met hun loopbaanvragen, talenten en ontwikkelmogelijkheden, onder begeleiding van een professionele loopbaancoach. Mocht je hier gebruik van willen maken, neem dan contact op met Werken in Friesland via het contactformulier op de website.

Middag van de Loopbaan
Middag van de Loopbaan
Middag van de Loopbaan
Middag van de Loopbaan
Middag van de Loopbaan
Middag van de Loopbaan

Werken in Friesland actueel

Ontvang direct vacatures die bij jou passen!

Staat jouw droombaan er nu nog niet bij? Meld je hier aan voor een jobalert. Je ontvangt dan per e-mail de nieuwste vacatures die passen bij jouw wensen.